Ogłoszenia parafialne XII niedziela zwykła 21 czerwca 2026 r.

  1. Bóg zapłać rodzinie P. Mędrzeckich za sprzątanie naszego kościoła oraz złożoną ofiarę. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodzinę P. Chołuj.
  2. W tym tygodniu w środę w liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Codziennie na zakończenie Mszy św. modlimy się polecając nasze intencje Boskiemu Sercu Jezusa. We wtorek będziemy polecać szczególnie naszych żyjących i zmarłych ojców w dniu ich święta.
  3. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny 2025/26. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. o godz. 17.00. Z racji tego, że dzieci naszej parafii uczęszczają do różnych szkół, na wspólną Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny z prośbą o błogosławieństwo na czas wakacji zapraszam dzieci i młodzież w niedzielę 28 czerwca na Mszę św. o godz. 9.00.
  4. Dziś III niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą. Bóg zapłać także za ofiary indywidualne: bezimienne 200 i 300 zł oraz p. Marii Maciejczyk 300 zł., Mariola i Sławomir Wnuk 500 zł. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom Państwu Jaworskim za pozostawienie dekoracji kwiatowej w kościele.
  5. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  6. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.

Ogłoszenia parafialne XI niedziela zwykła 14 czerwca 2026 r.

  1. Bóg zapłać rodzinie P. Anny i Sławomira Zawadzkich za sprzątanie naszego kościoła oraz złożoną ofiarę. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodzinę P. Mędrzeckich.
  2. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszam i zachęcam do modlitwy słowami litanii do Serca Pana Jezusa. W naszej parafii litanię odmawiamy na zakończenie Mszy św. w ciągu tygodnia.
  3. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus, które gościliśmy w ubiegłą niedzielę, dziękują za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary na potrzeby zgromadzenia w wys. 1283 zł.
  4. W najbliższą sobotę 20 czerwca dzieci klas III wraz z rodzicami udadzą się na pielgrzymkę dziękczynną do Kałkowa. Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 8.00. Gdyby ktoś z Parafian chciał dołączyć do pielgrzymki to jest taka możliwość.
  5. Za tydzień III niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczę na sprawy gospodarcze. Niebawem przy okazji układania płytek w piwnicy zostanie również wymieniona posadzka w zakrystii oraz na klatce schodowej przy bocznym wejściu do kościoła. Bóg zapłać za ofiary indywidualne z tego tygodnia: P. Joannie i Henrykowi Osińskim 400 zł., p. Grażynie i Bogdanowi Malewiczom 500 zł., p. Monice Misalskiej 500 zł.
  6. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  7. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.

Ogłoszenia parafialne X niedziela zwykła 7 czerwca 2026 r.

  1. Bóg zapłać rodzinie P. Haliny i Mariana Zawadzkich za sprzątanie naszego kościoła oraz złożoną ofiarę. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodzinę P. Anny i Sławomira Zawadzkich.
  2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Przedstawicielki Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus założonego przez bł. Honorata Koźmińskiego. Za chwilę Siostry podzielą się z nami swoim świadectwem, opowiedzą o swojej Założycielce, wezmą również udział w comiesięcznym spotkaniu z rodziną różańcową naszej parafii po Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszach św. będziemy mogli je wesprzeć dobrowolnymi ofiarami do puszek. Dziś wyjątkowo nie będzie comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Dzisiejsza niedziela przypada w oktawie Bożego Ciała. Z tej racji na zakończenie Mszy św. jak każdego dnia w czerwcu odmówimy litanię do Serca Jezusowego. Zapraszam do wspólnej modlitwy każdego dnia a szczególnie na zakończenie oktawy w czwartek, kiedy to na Mszy św. poświęcimy tradycyjnie wianki, zaśpiewamy litanię i pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o godz. 17.00.
  4. Zakończył się Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych. Raz jeszcze pragnę podziękować rodzicom młodzieży, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania oraz Rodzicom dzieci klas III za złożone ofiary. Na ołtarzu znajduje się kustodium czyli specjalne naczynie, w którym przechowuje się Najświętszy Sakrament w tabernakulum zakupione z tych ofiar. To które mieliśmy było uszkodzone.
  5. Jak zapewne zauważyliśmy, przy drzwiach wewnętrznych w naszym kościele pojawiła się krata. Bóg zapłać jej Fundatorom p. Agnieszce i Ireneuszowi Wlodarskim. Panu Ireneuszowi wraz z synem Filipem dziękuję również za jej montaż. Dotąd nasz kościół pozostawał zamknięty w ciągu dnia. Moim pragnieniem było, abyśmy mogli pośród naszych codziennych zajęć, wstąpić do kościoła choćby na krótką modlitwę. Dzięki Fundatorom już od jutra nasz kościół pozostanie otwarty (tzn. nie zamknięty na klucz, bo drzwi zwłaszcza w chłodniejsze dni mogą być zamknięte) każdego dnia aż do Mszy o godz. 17.00. W przedsionku stanie klęcznik, na nim różańce, modlitewniki i inne materiały formacyjne. Zachęcam do wstąpienia do kościoła choćby przy okazji wizyty na cmentarzu.
  6. Pragnę dziś raz jeszcze podziękować wszystkim za liczne uczestnictwo we Mszy św. i procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przebieg procesji, jej piękno, porządek i bezpieczeństwo. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości i dzielnic naszej parafii za dekorację ołtarzy, właścicielom posesji przy których stanęły w tym roku ołtarze, wszystkim dzieciom a zwłaszcza uczniom klas III i IV, dziewczynkom sypiącym kwiatki, braciom strażakom za zabezpieczenie przemarszu, niesienie baldachimu, obecność i pomoc. Dziękuję asyście liturgicznej, niezawodnym ministrantom, p. Tadeuszowi, p. Weronice wraz ze scholą, KŻR, dziękuję wszystkim niosącym feretrony, chorągwie, różaniec, p. Hannie Misalskiej i Darii Gogacz za fotorelację. Bóg zapłać mieszkańcom dzielnic Stara Wieś, Wioska i św. Jan za ofiarę na potrzeby parafii w wys. 500 zł.
  7. Na stoliku pod chórem znajdziemy czerwcowe numery prasy katolickiej dla dzieci i dorosłych. Zachęcam do nabywania i lektury.
  8. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  9. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.

Ogłoszenia parafialne Niedziela Trójcy św. 31 maja 2026 r.

1.  Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwoszokomunijnych za sprzątanie naszego kościoła oraz porządki na placu przykościelnym przed dzisiejszą uroczystością. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodzinę P. Haliny i Mariana Zawadzkich.

  1. Dziś uroczystość Trójcy św., w której objawia nam się Bóg jako jeden w swej naturze, istniejący w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego, stanowiących jedną, doskonałą wspólnotę miłości. Na wzór Trójcy św. starajmy się o budowanie wzajemnej jedności w naszych ludzkich relacjach i wspólnotach.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony szczególnej czci Boskiego Serca Jezusa. Na zakończenie Mszy świętych będziemy wspólnie odmawiać litanię do Serca Jezusowego.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. I czwartek zbiega się z doroczną uroczystością Bożego Ciała. Przypominam, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Sam udział w procesji nie wypełnia tego obowiązku. Zapraszam wszystkich na Mszę św. o godz. 11.00 a po niej na Procesję Eucharystyczną do dzielnicy Trzymorgi i z powrotem. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji mieszkańców poszczególnych miejscowości i dzielnic oraz grup parafialnych.

– pierwszy ołtarz będzie przy posesji P. Grażyny i Bogdana Marek, proszę o przygotowanie mieszkańców Grzmucina Wioski, Starej Wsi i dzielnicy św. Jan

– drugi przy posesji p. Moniki i Leszka Maciejczyków, przygotowują mieszkańcy Bogusławic i Makowa potem zawrócimy,

– trzeci ołtarz będzie przy plebanii, przed skrzyżowaniem z drogą wojewódzką proszę, aby przygotowali mieszkańcy Placów, Nowiny i Kolonii

–   czwarty przy kościele – o jego przygotowanie bardzo proszę mieszkańców dzielnicy Budy, Trzy-, Cztero- i Pięciomorgi.

Zapraszam do udziału w procesji wszystkich Parafian, przedstawicieli grup, asystę liturgiczną, scholę, Panów noszących chorągwie, Panie niosące feretrony. Braci strażaków bardzo proszę o czuwanie nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników procesji, zwłaszcza na skrzyżowaniu przy plebanii.

  1. Tradycyjnie w tym dniu w czasie Mszy św. będziemy się modlić w intencji dzieci klas IV, przeżywających Rocznicę I Komunii św. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne jutro, bezpośrednio po Mszy św. Tegoroczne dzieci komunijne oraz rocznicowe zapraszam do włączenia się w procesję a dziewczynki proszę o sypanie kwiatów.
  2. W I piątek miesiąca adoracja eucharystyczna w naszym kościele od godz. 15.00, ok. 16.30 okazja do spowiedzi św. W I sobotę miesiąca spod naszego kościoła o godz. 6.30 wyruszy autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do najbliższej środy włącznie. Koszt wraz z ubezpieczeniem to 65 zł. Z tej racji nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Zamiast litanii do Serca Pana Jezusa, odmówimy litanię do Matki Bożej. Z kolei w I niedzielę miesiąca gościć będziemy w naszej parafii przedstawicielki Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus, które zamiast comiesięcznej adoracji, podzielą się z nami swoim świadectwem. Będziemy mogli je wesprzeć dobrowolnymi ofiarami do puszek. Po Mszy św. o 12.30 zapraszam na spotkanie rodzinę różańcową.
  3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci klas III przystąpią/przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. Od poniedziałku 1 czerwca dzieci wraz z rodzinami będą przeżywać swój Biały Tydzień. Zapraszam do wspólnej modlitwy każdego dnia o godz. 17.00.
  4. Od jutra do 14 sierpnia GUS będzie prowadził badanie gospodarstw rolnych. Do niektórych zostanie wysłany list ze szczegółowymi informacjami. Badanie jest anonimowe, dlatego Prezes GUS zachęca do wzięcia udziału w badaniu.
  5. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na potrzeby parafii: p. Jadwidze Stachula 500 zł. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę na dar ołtarza. Wkrótce poinformuję o jej przeznaczeniu. Bóg zapłać paniom z KGW za nasadzenie kwiatów koło krzyża misyjnego.
  6. Na stoliku pod chórem znajdziemy już czerwcowe numery prasy katolickiej dla dzieci i dorosłych. Zachęcam do nabywania i lektury.
  7. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  8. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona. Jutro swoje święto przeżywać będą wszystkie dzieci, dlatego już dziś przy wyjściu z naszego kościoła czeka na Was niespodzianka.

Ogłoszenia parafialne Zesłanie Ducha św. 24 maja 2026 r.

  1. Bóg zapłać P. Marcie i Grzegorzowi Węglickim za sprzątanie naszego kościoła przed dzisiejszą niedzielą oraz złożoną ofiarę. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodziców dzieci pierwoszokomunijnych.
  2. Dziś uroczystość Zesłania Ducha św., która stała się jednocześnie datą narodzin Kościoła. Chrystus spełnił swoją obietnicę Ducha Pocieszyciela i posyła swoich Apostołów, aby z odwagą głosili Ewangelię i włączali do Kościoła poprzez chrzest tych, którzy uwierzą ich nauczaniu. Za tydzień niedziela Trójcy św. kończąca okres wielkanocny.
  3. Rozpoczynamy ostatni tydzień maja. Zapraszam każdego dnia na nabożeństwa maryjne do naszego kościoła po Mszy św. o godz. 17.00 zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze nie znaleźli czasu na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej. We wtorek 26 maja będziemy modlić się szczególnie za nasze żyjące i zmarłe Mamy.
  4. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę 30 maja o godz. 9.00. W imieniu rodziców, bardzo proszę, aby osoby nie związane z dziećmi w miarę możliwości w tym dniu wybrały Mszę św. o godz. 9.00.
  5. Od poniedziałku 1 czerwca dzieci wraz z rodzinami będą przeżywać swój Biały Tydzień. W tym roku ten czas zbiega się z doroczną Uroczystością Bożego Ciała, która przypada 4 czerwca. Na jedynej w tym dniu Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjnie dzieci klas IV będą przeżywać swoją uroczystość rocznicową. Po Mszy św. dzieci klas III i IV wspólnie z nami udadzą się w procesji eucharystycznej. W tym roku udamy się z procesją do dzielnicy Trzymorgi i z powrotem.
  6. Pragnę raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do renowacji figury św. Jana Nepomucena poświęconej w miniony czwartek. Dziękuję właścicielom działki p. Korcz z Kłonówka, na której znajduje się figura za zgodę na wykonanie prac. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w uporządkowanie terenu. Dziękuję p. Bartłomiejowi Marek za wykonanie i montaż nowej kapliczki, w której została umieszczona figura. Dziękuję wreszcie wszystkim za zaangażowanie w przebieg uroczystości poświęcenia. Dziękuję p. Sebastianowi Babula, paniom z zawiązującej się scholii dorosłych w naszej parafii, za przygotowanie ołtarza p. Tadeuszowi Marek, państwu Karcz, za przygotowanie pikniku KGW, GAM, p. Karolinie Mazur oraz niezawodnym braciom strażakom. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, wysiłek i życzliwość.
  7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy przy okazji ogólnopolskiego spotkania KŻR. Wyjazd w sobotę 6 czerwca. Koszt wraz z ubezpieczeniem to 65 zł.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na tacę gospodarczą w wys. 2234 zł oraz za ofiary indywidualne: bezimienne 300 i 500 zł., p. Katarzyna i Ryszard Siara 500 zł., które pozwoliły nam pokryć część finansowych zobowiązań związanych z ostatnimi inwestycjami.
  9. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  10. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.

Ogłoszenia parafialne Wniebowstąpienie Pańskie 17 maja 2026 r.

  1. Bóg zapłać P. Bożenie i Stanisławowi Węglickim za sprzątanie naszego kościoła przed dzisiejszą uroczystością. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodzinę P. Marty i Grzegorza Węglickich.
  2. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która uświadamia nam gdzie jest nasza prawdziwa Ojczyzna, w której przygotował dla nas miejsce i gdzie zaprasza nas Chrystus. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00 śpiewamy litanię do Matki Bożej. W niedziele po Mszy św. o 12.30.
  3. W czwartek 21 maja w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Jana Nepomucena. W tym dniu zapraszam mieszkańców całej parafii a szczególnie Grzmucina na dodatkową Mszę św. do dzielnicy św. Jan o godz. 18.30. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Michał Krawczyk – diecezjalny moderator ochrony zabytków. Na zakończenie Mszy św. dokonamy poświęcenia odnowionej figury św. Jana Nepomucena oraz zaśpiewamy litanię do Matki Bożej. Jeśli pozwoli na to pogoda po uroczystości zapraszam wszystkich na majówkowy piknik z kiełbaskami na plac przy remizie. Zabierzmy ze sobą turystyczne krzesełka a także rozkładane stoliki.
  4. Za tydzień wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha św. wieńczącą okres wielkanocny.
  5. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy przy okazji ogólnopolskiego spotkania KŻR. Wyjazd w sobotę 6 czerwca. Koszt wraz z ubezpieczeniem to 65 zł.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę gospodarczą.
  7. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  8. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.

Ogłoszenia parafialne VI niedziela wielkanocna 10 maja 2026 r.

  1. Bóg zapłać rodzinie P. Wlodarskich za sprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodzinę P. Bożeny i Stanisława Węglickich.
  2. Trwa miesiąc maj. Codziennie gromadzimy się w kościele na nabożeństwie maryjnym po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę po Mszy św. o 12.30. Do wspólnej modlitwy zapraszam zwłaszcza dzieci naszej parafii.
  3. W tym tygodniu w środę 13 maja przeżywać będziemy kolejną rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie oraz zamachu na św. Jana Pawła II. W imieniu Ks. proboszcza z par. na Janiszpolu zapraszam do udziału w procesji fatimskiej ulicami osiedla o godz. 19.00.
  4. W czwartek 14 dzień miesiąca. W czasie Mszy św. oraz podczas nabożeństwa modlić się będziemy przed pośrednictwo św. Maksymiliana naszego Patrona w intencjach złożonych do skrzynki przy Jego relikwiach.
  5. Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynają się próby przed Uroczystością I Komunii św. dzieci klas III. Na pierwsze spotkanie zapraszam już jutro o godz. 17.45. Kolejne we czwartek i piątek o tej samej porze.
  6. W przyszłą niedzielę wraz z całym Kościołem obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji III niedzieli miesiąca ofiary jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na sprawy gospodarcze. To także dzień imienin naszej Pani organistki Weroniki Piwońskiej. W Jej intencjach modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 12.30.
  7. 6 czerwca na Jasnej Górze odbywa się ogólnopolska pielgrzymka KŻR. Organizujemy również wyjazd z naszej parafii. Dołączyć mogą również inne chętne osoby. Zapisy w zakrystii oraz telefonicznie. Koszt wyjazdu wraz z ubezpieczeniem 65 zł.
  8. Na stoliku pod chórem znajduje się prasa katolicka – majowe numery Rycerza Niepokalanej i Małego Rycerzyka dla dzieci. Ofiary jak zawsze składamy do puszki.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby parafii: P. Jadwiga i Stanisław Jaworscy 500 zł., rodzina Ziębów 500, p. Maria Serafin 1000 zł., p. Dorota Kalbarczyk 300 zł.
  10. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  11. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.

Ogłoszenia parafialne V niedziela wielkanocna 3 maja 2026 r.

  1. Bóg zapłać rodzinie P. Marciniaków za sprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodzinę P. Wlodarskich.
  2. Rozpoczęliśmy maryjny miesiąc maj. Przez cały ten czas zachęcam do modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej w naszym kościele, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach oraz w naszych domach. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00 śpiewamy litanię do Matki Bożej. W niedziele po Mszy św. o 12.30. Maj to miesiąc ważnych dla Kościoła i państwa rocznic, wspomnień i świąt. Dziś modlimy się w intencji naszej Ojczyzny z racji rocznicy uchwalenia trzeciomajowej Konstytucji, jutro przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. Floriana – Patrona strażaków w intencji których modliliśmy się już wczoraj w naszym kościele. To miesiąc rocznicy zamachu na św. Jana Pawła II, fatimskich objawień oraz wspomnień dwóch Patronów naszej Ojczyzny św. Stanisława i św. Andrzeja Boboli. Matkę Bożą Królową Polski i Panią Świata prośmy w intencjach bliskich naszym sercom, naszej parafii, Ojczyźnie i Kościołowi.
  3. Dziś I niedziela miesiąca. Za chwilę adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszam na spotkanie rodzinę różańcową.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Kwadrans przed Mszą św. będziemy modlić się w intencji nowych powołań do służby Bożej w Kościele.
  5. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława jednego z głównych Patronów Polski.
  6. Za tydzień w parafii Kłonówek o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji strażaczek i strażaków całej naszej gminy w ramach obchodów wspomnienia św. Floriana. Zapraszam na tę Mszę św. również przedstawicieli naszej parafii wraz z rodzinami.
  7. Po przyszłej niedzieli, po 10 maja rozpoczną się spotkania z dziećmi klas III przygotowujących się do I Komunii św. Bardzo proszę o takie ułożenie zajęć dodatkowych dzieci, aby – zwłaszcza na pierwszych spotkaniach – były obecne wszystkie. Rozumiem, że są różne okoliczności życia, jednak data uroczystości komunijnej była Państwu znana o wiele wcześniej, dlatego oczekuję od rodziców pełnej współpracy.
  8. Na stoliku pod chórem znajduje się prasa katolicka – majowe numery Rycerza Niepokalanej i Małego Rycerzyka dla dzieci. Ofiary jak zawsze składamy do puszki.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii rodzinie Maciągów 300 zł oraz p. Renacie i Dariuszowi Gębskim 500 zł. Państwu Gębskim dziękuje również za renowację przydrożnego krzyża przy drodze w kierunku Małęczyna, który został w minionym tygodniu poświęcony. Bóg zapłać p. Tadeuszowi Marek za pokoszenie terenu wokół naszego kościoła.
  10. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  11. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.

Ogłoszenia parafialne IV niedziela wielkanocna 26 kwietnia 2026 r.

  1. Bóg zapłać rodzinie P. Kowalczyków za sprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodzinę P. Marciniak.
  2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako niedziela Dobrego Pasterza. To okazja do modlitwy za wszystkie kobiety i mężczyzn, posługujących wśród wiernych jako siostry zakonne, zakonnicy i księża. Przez cały najbliższy tydzień będziemy się modlić również za przygotowujących się do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o nowe i liczne powołania do służby Bożej.
  3. W najbliższym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa maryjne w ciągu tygodnia o godz. 17.30 a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 12.30. Nasza okolica obfituje w przydrożne kapliczki. Zadbajmy proszę o ich oczyszczenie i odnowienie, zmobilizujmy się także w naszym sąsiedztwie do wspólnego śpiewania litanii, zgodnie z pięknym, polskim zwyczajem.
  4. Ponieważ w niedzielę za tydzień przypada kolejna niedziela wielkanocna, dlatego wyjątkowo w tym roku Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski obchodzić będziemy w sobotę 2 maja. Ponieważ jest to święto nakazane, dlatego Msze św. w naszej parafii będą sprawowane w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada także uroczystość odpustowa w parafii Kłonówek. To również dzień flagi państwowej. Homilie będzie głosił dla nas ks. Robert Krawczyk, wikariusz par. Chrystusa Odkupiciela w Końskich.
  5. 2 maja zapraszam szczególnie na Mszę św. o godz. 12.30 bowiem będziemy się modlić w intencji Członkiń i Członków OSP w Grzmucinie oraz ich rodzin z racji zbliżającego się święta Patronalnego strażaków. Podziękujmy im naszą modlitwą i obecnością za dbanie o nasze bezpieczeństwo i porządek.
  6. W tym tygodniu przypada także I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, od 16.30 okazja do spowiedzi św. Z racji uroczystości nie będzie adoracji w I sobotę. W I niedzielę miesiąca zapraszam na kolejne spotkanie rodzinę różańcową naszej parafii po Mszy św. o godz. 12.30. Zamiast kazania w tym dniu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Na najbliższy piątek 1 maja Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela wszystkim wiernym dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jako uczynek miłosierdzia Ks. Biskup prosi o modlitwę w intencji pokoju na świecie.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą w wys. 2771 zł. oraz ofiarę indywidualną rodzinie p. Izabeli Maciejczyk 1000 zł., p. Krzysztofowi Winiarskiemu 500 zł. Wpłynęła także ofiara anonimowa na wywóz śmieci cmentarnych 1000 zł.
  9. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  10. W ubiegły piątek z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Marianna Kupidura. Jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.30. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa za Zmarłą. Prośmy dla niej o łaskę życia wiecznego. Wieczny odpoczynek…
  11. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.

Ogłoszenia parafialne III niedziela wielkanocna 19 kwietnia 2026 r.

III niedziela wielkanocna                                                     19 kwietnia 2026 r.

 

 

  1. Bóg zapłać rodzinie P. Lodzińskich za sprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodzinę P. Kowalczyków.
  2. W tym tygodniu w czwartek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha jednego z głównych Patronów naszej Ojczyzny. Módlmy się w tym dniu o zgodę i jedność wszystkich Polaków oraz o Boże błogosławieństwo dla naszego kraju.
  3. Z kolei 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty. To dzień imienin naszego Pasterza biskupa Marka. Otoczmy w tym dniu Jego Osobę swoją modlitwą prosząc o potrzebne łaski w Jego posłudze dla dobra naszej diecezji.
  4. W przyszłą niedzielę, nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza będziemy modlić się w intencji nowych powołań do służby bożej, rozpoczynając jednocześnie Tydzień modlitw o powołania. Ofiarami z tacy wesprzemy funkcjonowanie Seminarium duchownego w Radomiu.
  5. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się odrestaurowana figura św. Jana Nepomucena, która niebawem powróci na swoje dawne miejsce. Figura została poddana gruntownej konserwacji, uzupełniono liczne ubytki drewna i pomalowano na wzór wizerunków jakie znamy z ikonografii. Poświęcenie figury jest planowane na 21 maja we wspomnienie liturgiczne św. Jana Nepomucena. Więcej szczegółów podam za miesiąc.
  6. Dziękuję za zdemontowanie tegorocznej dekoracji Ciemnicy i Grobu pańskiego Państwu: Karolinie Mazur, Andżelice Gregorczyk, Dariuszowi Kalbarczykowi i Łukaszowi Podsiadłemu.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii rodzinie p. Grosiaków 500 zł. Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą.
  8. Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
  9. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.