II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2024r.

 1. Dziękuję za ofiarę na wystój wielkopostny i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom p. Kapciak i Wargackich. Bardzo proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbały rodziny p. Matysiak i Skalskich.

 2. Dziś przeżywamy niedzielę Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W ramach jałmużny wielkopostnej dziś zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji świętych.

 3. W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 15.30 zapraszam na Drogę Krzyżową. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci po tych nabożeństwach otrzymują naklejki wielkopostne. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00. Adoracja potrwa do nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 15.30. Spowiedź od godziny 15.00. W I sobotę miesiąca o godz. 15.45 nabożeństwo do Matki Bożej a następnie Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Serdecznie zapraszam.

 5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam w piątek do kościoła w Grzmucinie na spotkanie formacyjne o godzinie 18.15.

 6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam członkinie z KŻR. Po Mszy św. i nabożeństwie Gorzkich Żali spotkanie formacyjne.

 7. Również za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc Jakubowi, który walczy od marca 2023r. z ciężką chorobą nowotworową. Choruje na złośliwy nowotwór kości – mięśniak Ewinga. Leczenie jest bardzo trudne, wyczerpujące i niezwykle kosztowne. Chemia tzw. celowana nie jest refundowana przez NFZ. Kuba jest zapalonym sportowcem, uczniem I klasy technikum w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu. Wychowawczynią tej klasy jest parafianka z parafii Grzmucin p. Małgorzata Górka-Nagrocka. W imieniu rodziców Kuby i wychowawczyni już dziś składam podziękowania za każdy przejaw życzliwości.

 8. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 9. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę na inwestycje w naszym kościele. Bóg zapłać.

 10. W najbliższą sobotę na godzinę 19.00 zapraszam przedstawicieli Rady Parafialnej na spotkanie, w czasie którego omówimy plan prac związanych z naszą świątynią na ten rok.

 11. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)