III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024r.

 1. Dziękuję za ofiarę na wystój wielkopostny i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom p. Matysiak i Skalskich. Bardzo proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbały rodziny p. Wiesławy i Jana Tomczak oraz Natalii i Łukasza Tomczak..

 2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na pomoc Jakubowi, który walczy od marca 2023r. z ciężką chorobą nowotworową. W imieniu rodziców Kuby i wychowawczyni składam podziękowania za ofiary.

 3. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w okresie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomogą nam w tym nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 15.30 zapraszam na Drogę Krzyżową. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci po tych nabożeństwach otrzymują naklejki wielkopostne. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

 4. Od środy rozpoczną się rekolekcje szkolne dla uczniów uczęszczających do naszej szkoły. Zapraszam dzieci i młodzież codziennie, od środy do piątku na godz. 11.00 do naszego kościoła. Rekolekcje poprowadzi ks. Daniel Wiecheć, wikariusz parafii Katedralnej. Bardzo proszę rodziców aby dopilnowali swoje dzieci by przybyły do naszej świątyni na nauki rekolekcyjne.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. 15 minut przed Mszą św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

 6. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam w piątek do kościoła w Grzmucinie na spotkanie formacyjne o godzinie 18.15.

 7. W najbliższą sobotę zapraszam wszystkich chętnych, dziewczynki i chłopców, na scholę do naszego kościoła na godz. 11.00. Scholę będzie prowadziła nasza organistka p. Weronika.

 8. Również w sobotę na godzinę 15.00 zapraszam ministrantów na zbiórkę formacyjną.

 9. Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rozliczenia za rok 2023. Pozyskane środki zebrane w tym roku, w ramach odpisu 1,5%, zostaną przeznaczone min. na pomoc osobom starszym zmagającym się z niepełnosprawnością, uciążliwymi chorobami, ubóstwem, edukację i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. To dla nich Caritas prowadzi jadłodajnie, noclegownie, domy dla dzieci, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajduje się na ulotkach wyłożonych na stoliku i plakacie umieszczonym w gablocie. Dziękujemy za zaufanie i wspieranie dzieł miłosierdzia prowadzonych w ramach naszej Caritas.

  Ks. Damian Drabikowski, Ks. Karol Piłat

 10. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 11. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę na inwestycje w naszym kościele.  Bóg zapłać.

 12. W dniu wczorajszym miało miejsce spotkanie z Radą Parafialną. Po zapoznaniu z obecnym stanem funkcjonowania naszej parafii, radością z tego co już udało nam się osiągnąć, dyskutowaliśmy na temat przyszłych prac. W tym roku pragniemy zająć się elewacją naszego kościoła, odnowić drzwi wejściowe, założyć ocieplenie ławek, pomalować krzyż i dzwonnicę oraz jeżeli nam się uda wymienić instalację elektryczną i żyrandole. Mam nadzieję, że to wszystko zrealizujemy. Ustaliliśmy też, że daną inwestycję podejmiemy dopiero wtedy gdy będzie zebrana połowa pieniędzy. Pragnę również poinformować was kochani, że rozliczyłem się z p. Piotrem, organistą za organy i cały sprzęt grający. Kosztowało nas to tylko 6 000 zł. Pieniądze na ten cel pozyskałem 3600 z kolędy i resztę z tegorocznych ofiar.

 13. Na stoliku pod chórem jest wyłożony nowy numer „Rycerza Niepokalanej” i dla dzieci „Rycerzyk Niepokalanej” na miesiąc marzec. Dobrowolną ofiarę za prasę katolicką składamy do puszki umiejscowionej na filarze.

 14. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)