III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiarę na wystrój wielkopostny i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie p. Pszczoła. Proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała rodzina p. Grudzińskich.

 2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na pomoc Jakubowi, który walczy od marca 2023r. z ciężką chorobą nowotworową. W imieniu rodziców Kuby i wychowawczyni składam podziękowania za ofiary.

 3. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w okresie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomogą nam w tym nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 17.00 zapraszam na Drogę Krzyżową. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00. Dzieci po tych nabożeństwach otrzymują naklejki wielkopostne. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. 15 minut przed Mszą św. nabożeństwo ku czci naszego Patrona, św Maksymiliana Kolbego.

 5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam w piątek do naszego kościoła na spotkanie formacyjne o godzinie 18.15.

 6. W sobotę na godzinę 13.00 zapraszam ministrantów na zbiórkę formacyjną.

 7. Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rozliczenia za rok 2023. Pozyskane środki zebrane w tym roku, w ramach odpisu 1,5%, zostaną przeznaczone min. na pomoc osobom starszym zmagającym się z niepełnosprawnością, uciążliwymi chorobami, ubóstwem, edukację i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. To dla nich Caritas prowadzi jadłodajnie, noclegownie, domy dla dzieci, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajduje się na ulotkach wyłożonych na stoliku i plakacie umieszczonym w gablocie. Dziękujemy za zaufanie i wspieranie dzieł miłosierdzia prowadzonych w ramach naszej Caritas.

Ks. Damian Drabikowski, Ks. Karol Piłat

 1. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  Damian Cieślak, kawaler z parafii pw. Św. Stanisława w Ostrowie i Aldona Czupryn, panna z parafii tutejszej, zap. II.

 2. Jak ogłaszałem w zakrystii została zamontowana nowa rozdzielnia. Bardzo dziękuję Piotrowi Pawlakowi, który za darmo wyszpachlował i pomalował ścianę po poprzedniej tablicy rozdzielczej.

 3. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę, na zapłatę za remont ławek w naszym kościele. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność

 4. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 5. W najbliższą sobotę na godzinę 19.00 zapraszam przedstawicieli Rady Parafialnej na spotkanie, w czasie którego omówimy plan prac związanych z naszą świątynią na ten rok.

 6. Na stoliku pod chórem jest wyłożony nowy numer „Rycerza Niepokalanej” i dla dzieci „Rycerzyk Niepokalanej” na miesiąc marzec. Dobrowolną ofiarę za prasę katolicką składamy do puszki umiejscowionej na filarze.

 7. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)