IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024r.

 1. Dziękuję za ofiarę na wystój wielkopostny i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom p. Wiesławy i Jana Tomczak oraz Natalii i Łukasza Tomczak. Bardzo proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbały rodziny p. Luboch i Rybickich.

 2. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w okresie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomogą nam w tym nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 15.30 zapraszam na Drogę Krzyżową. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci po tych nabożeństwach otrzymują naklejki wielkopostne. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

 3. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam w czwartek do kościoła w Grzmucinie na spotkanie formacyjne o godzinie 17.30.

 4. W piątek o godzinie 17.30, w kościele w Grzmucinie, z rąk Ks. Bpa Ordynariusza Marka Solarczyka młodzież z naszych parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Serdecznie zapraszam na tą Mszę św. aby spotkać się z naszym Pasterzem.

 5. Również w piątek nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 15.30 rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do niedzieli. Rekolekcje poprowadzi ks. Daniel Wiecheć, wikariusz parafii katedralnej w Radomiu. Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 16.00. Sobota to Dzień Spowiedzi. Spowiedź w naszej parafii w godzinach: od 10.00 do 11.00 i od 15.00 do 16.00. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Serdecznie zapraszam Was moi kochani abyście znaleźli czas i skorzystali z tego świętego czasu rekolekcji.

 6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 7. Również przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca i związana z nią taca gospodarcza. Od ostatniego sprawozdania, pozyskałem kwotę 3.844 zł. Po spłaceniu raty kredytu pozostałą kwotę 1.776 zł. przeznaczę na dokończenie ogrodzenia przy plebanii. Już dziś z serca dziękuję za ofiary.

 8. Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w dniach od 16 do 24 marca, na zakończenie Mszy św. podejmiemy modlitwę wspólnotową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Będziemy prosić Boga w tych intencjach przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 9. Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rozliczenia za rok 2023. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajduje się na ulotkach wyłożonych na stoliku i plakacie umieszczonym w gablocie.

 10. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 11. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę na inwestycje w naszym kościele. Bóg zapłać.

 12. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)