IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiarę na wystrój wielkopostny i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie p. Grudzińskich. Proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 2. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w okresie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomogą nam w tym nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 17.00 zapraszam na Drogę Krzyżową. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00. Dzieci po tych nabożeństwach otrzymują naklejki wielkopostne. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

 3. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam w czwartek do naszego kościoła na spotkanie formacyjne o godzinie 17.30. Na to spotkanie zapraszam także ministrantów.

 4. W piątek o godzinie 17.30 z rąk Ks. Bpa Ordynariusza Marka Solarczyka młodzież z naszych parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Serdecznie zapraszam na tą Mszę św. aby spotkać się z naszym Pasterzem, tym bardziej, że w piątek nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do niedzieli. Rekolekcje poprowadzi ks. Daniel Wiecheć, wikariusz parafii katedralnej w Radomiu. Sobota to Dzień Spowiedzi. Spowiedź w naszej parafii w godzinach: od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Serdecznie zapraszam Was moi kochani abyście znaleźli czas i skorzystali z nauk rekolekcyjnych.

 5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 6. Również przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca i związana z nią taca gospodarcza. Od ostatniego sprawozdania, pozyskałem kwotę 3.844 zł. Po spłaceniu raty kredytu pozostałą kwotę 1.776 zł. przeznaczę na dokończenie ogrodzenia przy plebanii. Już dziś z serca dziękuję za ofiary.

 7. Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w dniach od 16 do 24 marca, na zakończenie Mszy św. podejmiemy modlitwę wspólnotową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Będziemy prosić Boga w tych intencjach przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 8. Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rozliczenia za rok 2023. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajduje się na ulotkach wyłożonych na stoliku i plakacie umieszczonym w gablocie.

 9. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 10. W dniu wczorajszym miało miejsce spotkanie z Radą Parafialną. Po zapoznaniu z obecnym stanem funkcjonowania naszej parafii, radością z tego co już udało nam się osiągnąć, dyskutowaliśmy na temat przyszłych prac. W tym roku pragniemy odrestaurować ławki (jest ich 20), wymienić ławki wzdłuż ścian i w przedsionku oraz je ocieplić. Koszt ławek bez ocieplenia to kwota 22 000 zł. Ocieplenie ławek to kwota około 10 000 zł. Może uda nam się też zamontować barierkę i daszek przy bocznych schodach. Musimy też zająć się pomieszczeniami pod kościołem. Mam nadzieję, że to wszystko zrealizujemy. Pragnę również poinformować was kochani, że rozliczyłem się z p. Piotrem, organistą za organy i cały sprzęt grający. Kosztowało nas to tylko 6 000 zł. Pieniądze na ten cel przeznaczyłem z kolędy.

 11. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)