IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2 czerwca 2024r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiarę na kwiaty i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie p. Krystyny Janowskiej. Bardzo proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała rodzina p. Kucharskich.

 2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszam członkinie z KŻR.

 3. Bardzo dziękuję za piękne kwiaty, które zostały przyniesione z ołtarzy Bożego Ciała. Przy tej okazji jeszcze raz bardzo dziękuję za duże zaangażowanie w Uroczystość Bożego Ciała, przygotowanie ołtarzy i uczestnictwo w procesji. Bóg zapłać mieszkańcom dzielnicy Grzmucin Nowina, Św. Jan, Kolonia, którzy ubierali I ołtarz na Boże Ciało, za ofiarę w kwocie 420 złotych. Pieniądze te przeznaczę na zapłatę za ławki w naszym kościele.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek. W I czwartek miesiąca 15 minut przed Mszą św. nabożeństwo ku czci naszego Patrona, św Maksymiliana. W I piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00. Adoracja potrwa do Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 5. W czwartek będziemy przeżywać zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła i poświęcenie wianków na Mszy św. o godz. 17.00.

 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny. W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 7. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę, na zapłatę za remont i wykonanie nowych ławek w naszym kościele. Jeszcze raz Bóg zapłać!

 8. W dniu 5 czerwca (środa), wraz z dziećmi, które w tym roku przyjęły sakrament I Komunii św. i ich rodzicami, wyruszę na autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa.Wyjazd o godz. 8.00.

 9. Na stoliku pod chórem jest wyłożony „Rycerz Niepokalanej” i dla dzieci „Rycerzyk Niepokalanej” na miesiąc czerwiec. Zachęcam do czytania.

 10. Zapowiedzi.

 1. Intencje Mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)