NIEDZIELA PALMOWA 24 marca 2024r.

 1. Dziękuję za ofiarę na wystój wielkopostny i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę p. Zofia Chojnackiej i rodzinie p. Stępniewskich. Bardzo proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbały rodziny państwa Krupa i Korcz.

 2. Jak w ubiegłym roku, w dzisiejszą niedzielę, wyruszymy ulicami naszych parafii aby przeżyć Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy w godzinie Bożego Miłosierdzia, czyli o godzinie 15.00 w kościele w Grzmucinie, skąd weźmiemy relikwie św. Maksymiliana a zakończymy Drogę Krzyżową w naszym kościele. W czasie Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w intencji naszej ojczyzny i poszanowania życia ludzkiego. O porządek w czasie naszej wędrówki zadbają strażacy z naszych parafii. Proszę aby było nas jak najwięcej na tej Drodze Krzyżowej, by pokazać jak wiele znaczy dla nas nasza ojczyzna, Polska i dar życia.

 3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

  W Wielki Czwartek o godz. 16.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Niech te święte dni będą dniami szczególnego zagłębiania się w tajemnicę naszego zbawienia przez osobistą modlitwę i czynny udział w liturgii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek w Ciemnicy do godz. 21.00.

  Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Niech przez cały dzień towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą zbawienia. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00 przez cały dzień. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy Koronkę. Droga Krzyżowa o godz. 15.30. Tego dnia nie celebruje się Mszy św., sprawuje się tylko Liturgię Adoracji Krzyża, którą rozpoczniemy o godz. 16.00. Po liturgii zachęcamy do adoracji Chrystusa przy Grobie, która będzie trwała do godz. 21.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca z Wielkiego Piątku przeznaczona jest na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

  Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów w naszym kościele będzie trwało od godz. 9.00 do 10.00.

  Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 16.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po liturgii nie będzie już adoracji przy Grobie Pańskim.

 4. Dopełnieniem Liturgii Wigilii Paschalnej będzie Rezurekcja z procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Zapraszam wszystkie grupy apostolskie i strażaków do wzięcia udziału w procesji. Następna Msze św. o godz. 10.30. Program Triduum wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej parafii.

 5. W najbliższą środę od godziny 9.00 pragnę udać się do chorych z posługą spowiedzi i komunią św. przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 6. Bardzo proszę aby o dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego w naszym kościele, zadbały rodziny z Kłonówka – Kolonii od numeru 1 do 25. Zainteresowanych zapraszam we wtorek na godzinę 16.00. Dekoracji będzie przewodzić p. Jola Zięba.

 7. Z całego serca dziękuję strażakom, przedstawicielom Rady parafialnej i wszystkim, którzy w dniu wczorajszym uporządkowali plac przy kościele i na cmentarzu. Noszę was w sercu i już dziś zapraszam na spotkanie po świętach w ramach podziękowania.

 8. Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rozliczenia za rok 2023. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajduje się na ulotkach wyłożonych na stoliku i plakacie umieszczonym w gablocie.

 9. Dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę na inwestycje w naszym kościele. Bóg zapłać.

 10. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 11. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)