NIEDZIELA PALMOWA 24 marca 2024r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiarę na wystrój wielkopostny i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie p. Maciejczyk. Proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała rodzina p. Gębskich.

 2. Jak w ubiegłym roku, w dzisiejszą niedzielę, wyruszymy ulicami naszych parafii aby przeżyć Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy w godzinie Bożego Miłosierdzia, czyli o godzinie 15.00 w naszym kościele, skąd weźmiemy relikwie św. Maksymiliana a zakończymy Drogę Krzyżową w kościele w Kłonówku. W czasie Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w intencji naszej ojczyzny i poszanowania życia ludzkiego. O porządek w czasie naszej wędrówki zadbają strażacy z naszych parafii. Proszę aby było nas jak najwięcej na tej Drodze Krzyżowej, by pokazać jak wiele znaczy dla nas nasza ojczyzna, Polska i dar życia.

 3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

  W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Niech te święte dni będą dniami szczególnego zagłębiania się w tajemnicę naszego zbawienia przez osobistą modlitwę i czynny udział w liturgii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek w Ciemnicy do godz. 21.00.

  Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Niech przez cały dzień towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą zbawienia. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00 przez cały dzień. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy Koronkę. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Tego dnia nie celebruje się Mszy św., sprawuje się tylko Liturgię Adoracji Krzyża, którą rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii zachęcamy do adoracji Chrystusa przy Grobie, która będzie trwała do godz. 21.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca z Wielkiego Piątku przeznaczona jest na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

  Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów w naszym kościele będzie trwało od godz. 10.00 do 11.00.

  Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po liturgii nie będzie już adoracji przy Grobie Pańskim.

 4. Dopełnieniem Liturgii Wigilii Paschalnej będzie Rezurekcja z procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 8.00. Zapraszam wszystkie grupy apostolskie i strażaków do wzięcia udziału w procesji. Następna Msze św. o godz. 12.00. Program Triduum wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej parafii.

 5. W kalendarzu liturgicznym, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ponieważ obchodzimy wtedy Wielki Poniedziałek, Uroczystość Zwiastowania i Dzień Świętości Życia będziemy przeżywać 8 kwietnia.

 6. W najbliższą środę od godziny 9.00 pragnę udać się do chorych z posługą spowiedzi i komunią św. przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 7. Zainteresowanych pomocą dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego zapraszam w środę na godzinę 10.00. Dekoracji będzie przewodzić p. Agnieszka Skrok.

 8. Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rozliczenia za rok 2023. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajduje się na ulotkach wyłożonych na stoliku i plakacie umieszczonym w gablocie.

 9. Członkiniom Różańca Rodziców bardzo dziękuję za uporządkowanie i posadzenie kwiatów przy figurze Matki Bożej, przed naszym kościołem, a rodzinie p. Misalskich przy krzyżu. Bóg zapłać.

 10. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę, na zapłatę za remont i wykonanie nowych ławek w naszym kościele. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność

 11. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 12. Drodzy Siostry i Bracia, Czcigodni Księża,

  Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, tegorocznym obchodem Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do wielkiego Jubileuszu dwutysiąclecia naszego Odkupienia, który będziemy przeżywać w 2033 roku. Niech ten czas będzie naszym szczególnym dziękczynieniem i uwielbieniem Trójcy Świętej za dzieło Odkupienia.

  Biskup Marek

 13. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)