Ogłoszenia – Parafia Grzmucin III NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2023r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiarę na adwentowy wystrój i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie p. Michalskich. Proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała rodzina p. Ziętek.

 2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 3. W dobrym przeżyciu tegorocznego Adwentu mają nam pomóc rekolekcje, które przeżywamy. Zapraszam na spowiedź jutro w godzinach: od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00. Mszą św. z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00 zakończymy Rekolekcje Adwentowe.

 4. Do soboty włącznie zapraszam na Mszę św. roratnią o godz. 17.00. Piętnaście minut przed Mszą św. można skorzystać ze spowiedzi.

 5. W czwartek (21 grudnia) od godziny 9.00 pragnę udać się do chorych z posługą sakramentu spowiedzi i komunii św. przed Świętami Bożego Narodzenia. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać IV Niedzielę Adwentu. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 9.00 i 12.00. Pasterka o godz. 22.00. Serdecznie zapraszam.

 7. W zakrystii można nabyć opłatek na stół wigilijny, świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone przy nabywaniu opłatków przeznaczę na akolitki, czyli specjalne świece procesyjne dla ministrantów.

 8. Wszystkich, którzy pragną pomóc w dekoracji naszego kościoła na Uroczystość Bożego Narodzenia zapraszam w sobotę na godzinę 10.00.

 9. Z głębi serca dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę gospodarczą.

 10. W ubiegłą niedzielę zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy dla 2 – letniej Zuzi Leśniewskiej, która urodziła się z wrodzonym niedorozwojem kości udowej. Tylko w naszej parafii zebrano kwotę 5 183 zł. Z obu naszych parafii to kwota 9 210 zł. W imieniu rodziców Zuzi i własnym pragnę serdecznie podziękować Grupie Aktywnych Mam z Grzmucina, tym, co upiekli ciasta i wszystkim którzy złożyli ofiary pieniężne. Bóg zapłać.

 11. Zapewne każdy z was zauważył piękny śpiew p. Organistki. Serdecznie witam w naszej wspólnocie parafialnej p. Weronikę, która wraz z p. Piotrem będzie grać na Mszach świętych.

 12. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)