Ogłoszenia – Parafia Grzmucin NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31 grudnia 2023r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiarę na Bożonarodzeniowy wystrój i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie p. Ważyńskich. Proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała rodzina p. Winiarskich.

 2. W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać Nowy Rok. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym: o godz. 9.00 i 12.00. Przypominam o obowiązku udziału we Mszy św.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek. W I czwartek miesiąca 15 minut przed Mszą św. nabożeństwo ku czci naszego Patrona, św Maksymiliana Kolbego. W I piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00. Adoracja potrwa do Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź od godziny 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 4. W sobotę, 6 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji polskiej zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym: o 9.00 i 12.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych sióstr i braci. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na misje święte.

  Na zakończenie każdej Mszy św. w Uroczystość Trzech Króli, ministranci będą rozprowadzali poświęcone zestawy: kredę, kadzidło i węgielki. Ofiary jakie otrzymają ministranci pragnę przeznaczyć na bezpłatny wyjazd integracyjny dla ministrantów w czasie wakacji. Ten wyjazd będzie naszą wdzięcznością za ich służbę przy ołtarzu.

 5. W przyszłą niedzielę spotkanie opłatkowe z KŻR, zmiana tajemnic i wręczenie intencji na rok 2024, po Mszy św. o godz 12.00.

 6. W tym tygodniu, wraz z ks. Karolem rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską. Chcemy spotkać się z każdym z Was i pobłogosławić Waszym rodzinom na Nowy Rok. Jeżeli ktoś pragnie poczęstować nas obiadem, za co będziemy bardzo wdzięczni, to proszę mi to wcześniej zgłosić. Ofiary składane w czasie Wizyty duszpasterskiej przeznaczę na spłatę kredytu zaciągniętego na 5 lat, na zakup drugiej części plebanii i gruntu wokół plebanii. Kredyt będziemy spłacać jeszcze przez rok poprzez comiesięczne raty i wpłatę 20 tys. zł. po kolędzie. Jeżeli będzie więcej ofiar to przeznaczę je na zapłatę za instrument muzyczne w naszym kościele czyli organy p. Piotrowi – organiście. Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 9.00. Bardzo proszę, żeby przedstawiciel wyznaczonej części przyjechał po nas na plebanię na godzinę 8.45.

  Porządek Wizyty Duszpasterskiej:

 • W piątek (05. 01) – Bogusławice (Jeden z księży rozpocznie wizytę duszpasterską od początku tzw. Bogusławic Starych a drugi od początku tzw. Bogusławic Nowych)

 • W poniedziałek (08. 01) – Maków: ul. Bogusławska, ul. Zabrodzie i Czteromorgi/ Budy (Jeden z księży rozpocznie od ul. Bogusławskiej, drugi od Czteromórg i spotkamy się na ul. Zabrodzie)

 1. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę, zgodnie z wolą ofiarodawców, na zakupione nowe dywany w naszym kościele. Bóg zapłać.

 2. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)