Ogłoszenia – Parafia Kłonówek – Kolonia NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31 grudnia 2023r.

 1. Dziękuję za ofiarę na wystrój Bożonarodzeniowy i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom p. Derlatka i Fajdek. Bardzo proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbały rodziny p. Dudek i Osuch.

 2. Jutro będziemy przeżywać Nowy Rok. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym: o godz. 7.30 i 10.30. Przypominam o obowiązku udziału we Mszy św.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek. W I czwartek miesiąca 15 minut przed Mszą św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. W I piątek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godziny 15.15. Serdecznie zapraszamy.

 4. W sobotę, 6 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji polskiej zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym: o 7.30 i 10.30. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych sióstr i braci. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na misje święte.

  Na zakończenie każdej Mszy św. w Uroczystość Trzech Króli, ministranci będą rozprowadzali poświęcone zestawy: kredę, kadzidło i węgielki. Ofiary jakie otrzymają ministranci pragnę przeznaczyć na bezpłatny wyjazd integracyjny dla ministrantów w czasie wakacji. Ten wyjazd będzie naszą wdzięcznością za ich służbę przy ołtarzu.

 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie opłatkowe z KŻR, zmiana tajemnic i wręczenie intencji na rok 2024 po Mszy św. o godz 10.30.

 6. We wtorek (2 stycznia), pragnę wraz z ks. Karolem rozpocząć Wizytę Duszpasterską. Chcemy spotkać się z każdym z Was i pobłogosławić Waszym rodzinom na Nowy Rok. Jeżeli ktoś pragnie poczęstować nas obiadem, za co będziemy bardzo wdzięczni, to proszę mi to wcześniej zgłosić. Ofiary składane w czasie Wizyty duszpasterskiej przeznaczę na spłatę kredytu zaciągniętego na 5 lat, na zakup drugiej części plebanii i gruntu wokół plebanii. Kredyt będziemy spłacać jeszcze przez rok poprzez comiesięczne raty i wpłatę 20 tys. zł. po kolędzie. Jeżeli będzie więcej ofiar to przeznaczę je na zapłatę za instrument muzyczne w naszym kościele czyli organy p. Piotrowi – organiście. Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 9.00. Jeden z księży będzie rozpoczynał wizytę duszpasterską od początku a drugi od końca miejscowości.

  Porządek Wizyty Duszpasterskiej w tym tygodniu:

  –  wtorek (2 stycznia) Kłonówek – Wieś

  środa (3 stycznia) Kłonówek – Kolonia

  czwartek (4 stycznia) Kłonów i Kłonów Praga

 7. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)