UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024r.

 1. Dziękuję za ofiarę na kwiaty i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom p. Tomczak i Kiraga. Bardzo proszę aby o porządek na Uroczystość Bożego Ciała w naszym kościele zadbali rodzice dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św.

 2. W środę zapraszam dzieci, które będą przeżywały w tym roku rocznicę I Komunii św. i ich rodziców na spotkanie o godz. 12.00.

 3. W najbliższy czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Bożego Ciała. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w eucharystycznej procesji by prosić o Jego błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej. Bądźmy w tym dniu w stanie łaski uświęcającej, by móc przyjąć Komunię Św. i w ten sposób uczcić Chrystusa obecnego w Eucharystii.

 4. W Boże Ciało Msza Święta o godz. 8.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które będą usytuowane na trasie, od Kościoła do Remizy OSP. I ołtarz przy figurce naprzeciw p. Grylak, II przy Remizie OSP. Następnie zawrócimy w stronę Kościoła. III ołtarz przy posesji p. Marioli Kopyt, IV ołtarz przy krzyżu na zakręcie do Kościoła. Ołtarz I przygotowują mieszkańcy Kłonówek – Wieś, mieszkający w obrębie ołtarza i po stronie usytuowania ołtarza do Remizy OSP, II ołtarz przygotowują mieszkańcy Kłonówek – Wieś od Remizy OSP do początku miejscowości po stronie usytuowania ołtarza, III ołtarz mieszkańcy Kłonówek – Wieś od początku miejscowości po stronie usytuowania ołtarza, IV ołtarz od początku Kłonówek – Kolonia i mieszkańcy w stronę Kościoła. Procesję zakończymy w Kościele. Trasę wyznaczyłem w ten sposób ze względu na wskazania liturgiczne, które mówią, że Najświętszy Sakrament wyrusza i wraca do Kościoła wraz z wiernymi, a także na prośbę osób starszych, które nie były w stanie przejść zbyt długiej trasy. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, strażaków do niesienia baldachimu i uczestnictwa w procesji.

 5. W czasie Uroczystości Bożego Ciała dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły sakrament I Komunii św., będą przeżywały swoją Rocznicę.

 6. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia do piątku włącznie, 15 minut przed Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na nabożeństwa majowe.

 7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 15.45 a następnie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam członkinie z KŻR.

 9. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę, na inwestycje w naszym kościele. Jeszcze raz Bóg zapłać!

 10. W dniu 1 czerwca (sobota) od godz. 14.00 na terenie boiska wielofunkcyjnego w Grzmucinie odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz Stasia Zielińskiego, czteroletniego chłopca, chorującego na dystrofię mięśniową. Lek ratujący jego życie kosztuje aż 15 mln zł. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla całych rodzin. Przeprowadzona też będzie licytacja namalowanego przeze mnie obrazu Matki Bożej, który jest jedyny w swoim rodzaju, bo jest moim wyobrażeniem Matki Bożej Współcierpiącej. Kwota uzyskana z licytacji obrazu będzie w całości przeznaczona jako pomoc dla Stasia Zielińskiego. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

 11. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)