UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiarę na kwiaty i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci, które przyjmą/ przyjęły w dzisiejszą niedzielę sakrament I Komunii. Bardzo proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała rodzina p. Krystyny Janowskiej.

 2. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 12.00 będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości, za porządki oraz złożenie ofiary w kwocie 1300 zł. na prezent do naszego kościoła w postaci pięknego ornatu z wizerunkiem naszego patrona św. Maksymiliana. Jeszcze raz Bóg zapłać!

 3. W poniedziałek zapraszam dzieci, które będą przeżywały w tym roku rocznicę I Komunii św. i ich rodziców na spotkanie o godz. 17.45.

 4. Miesiąc maj jest poświęcony Matce Bożej. Do piątku włącznie zapraszam dzieci i was wszystkich kochani na nabożeństwo majowe. W czasie białego tygodnia codziennie będziemy modlić się w intencji dzieci i najbliższych ich sercu.

 5. W najbliższy czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Bożego Ciała. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w eucharystycznej procesji by prosić o Jego błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej. Bądźmy w tym dniu w stanie łaski uświęcającej, by móc przyjąć Komunię Św. i w ten sposób uczcić Chrystusa obecnego w Eucharystii.

 6. W Boże Ciało Msza Święta o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które będą usytuowane wokół kościoła. Każdy ołtarz przygotowują mieszkańcy poszczególnych części naszej parafii. Bardzo proszę aby w te przygotowania włączyli się wszyscy mieszkańcy a nie tylko mała grupka. Pierwszy ołtarz mieszkańcy dzielnicy Grzmucin Nowina, Św. Jan, Kolonia; drugi – Grzmucin Wioska, Stara Wieś, Place; trzeci – Trzymorgi, Budy, Czteromorgi, Pięciomorgi, czwarty – Bogusławice, ul. Bogusławska, ul. Zabrodzie. Przy poszczególnych ołtarzach będę błogosławił mieszkańcom poszczególnych dzielnic, które przygotowały dany ołtarz. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, strażaków do niesienia baldachimu i uczestnictwa w procesji.

 7. W czasie Uroczystości Bożego Ciała dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły sakrament I Komunii św., będą przeżywały swoją Rocznicę.

 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 16.45 a następnie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszam członkinie z KŻR.

 10. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę, na zapłatę za remont i wykonanie nowych ławek w naszym kościele. Jeszcze raz Bóg zapłać!

 11. Zapowiedzi.

 1. W dniu 1 czerwca (sobota) od godz. 14.00 na terenie boiska wielofunkcyjnego w Grzmucinie odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz Stasia Zielińskiego, czteroletniego chłopca, chorującego na dystrofię mięśniową. Lek ratujący jego życie kosztuje aż 15 mln zł. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla całych rodzin. Przeprowadzona też będzie licytacja namalowanego przeze mnie obrazu Matki Bożej, który jest jedyny w swoim rodzaju, bo jest moim wyobrażeniem Matki Bożej Współcierpiącej. Kwota uzyskana z licytacji obrazu będzie w całości przeznaczona jako pomoc dla Stasia Zielińskiego. Więcej informacji znajduje się na plakacie przed kościołem. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

 2. Intencje Mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)