V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024r.

 1. Dziękuję za ofiarę na wystój wielkopostny i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom p. Luboch i Rybickich. Bardzo proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbali: p. Zofia Chojnacka i rodzina p. Stępniewskich.

 2. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w rekolekcjach, które trwają od piątku, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 15.30 i Gorzkich Żali w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci po tych nabożeństwach otrzymują naklejki wielkopostne. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

 3. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 4. W piątek z rąk Ks. Bpa Ordynariusza Marka Solarczyka młodzież z naszych parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Rodzice młodzieży bierzmowanej ufundowali etui na pateny komunijne. Bóg zapłać za ten dar do naszej parafii i pomoc w pięknym przebiegu uroczystości.

 5. W najbliższą sobotę zapraszam wszystkich chętnych, dziewczynki i chłopców, na scholę do naszego kościoła na godz. 11.00. Schole będą w każdą 2 i 4 sobotę miesiąca.

 6. Również w sobotę na godzinę 10.00 zapraszam strażaków, przedstawicieli Rady parafialnej i wszystkich chętnych aby uporządkować plac przy kościele i na cmentarzu.

 7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

 8. Jak w ubiegłym roku, w Niedzielę Palmową, 24 marca, wyruszymy ulicami naszych parafii aby przeżyć Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy w godzinie Bożego Miłosierdzia, czyli o godzinie 15.00 w kościele w Grzmucinie, skąd weźmiemy relikwie św. Maksymiliana a zakończymy Drogę Krzyżową w naszym kościele. W czasie Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w intencji naszej ojczyzny i poszanowania życia ludzkiego. O porządek w czasie naszej wędrówki zadbają strażacy z naszych parafii. Proszę aby było nas jak najwięcej na tej Drodze Krzyżowej, by pokazać jak wiele znaczy dla nas nasza ojczyzna, Polska i dar życia.

 9. Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rozliczenia za rok 2023. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajduje się na ulotkach wyłożonych na stoliku i plakacie umieszczonym w gablocie.

 10. Z głębi serca dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę gospodarczą.

 11. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 12. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)