V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiarę na wystrój wielkopostny i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania. Proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała rodzina p. Maciejczyk.

 2. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w rekolekcjach, które trwają od piątku, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00. Dzieci po tych nabożeństwach otrzymują naklejki wielkopostne. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

 3. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 4. W piątek z rąk Ks. Bpa Ordynariusza Marka Solarczyka młodzież z naszych parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Rodzice młodzieży bierzmowanej ufundowali etui na pateny komunijne. Bóg zapłać za ten dar i pomoc w pięknym przebiegu uroczystości.

 5. Dziękuję p. Agnieszce Skrok za dekorację i kwiaty na uroczystość bierzmowania.

 6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

 7. Jak w ubiegłym roku, w Niedzielę Palmową, 24 marca, wyruszymy ulicami naszych parafii aby przeżyć Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy w godzinie Bożego Miłosierdzia, czyli o godzinie 15.00 w naszym kościele, skąd weźmiemy relikwie św. Maksymiliana a zakończymy Drogę Krzyżową w kościele w Kłonówku. W czasie Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w intencji naszej ojczyzny i poszanowania życia ludzkiego. O porządek w czasie naszej wędrówki zadbają strażacy z naszych parafii. Proszę aby było nas jak najwięcej na tej Drodze Krzyżowej, by pokazać jak wiele znaczy dla nas nasza ojczyzna, Polska i dar życia.

 8. Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rozliczenia za rok 2023. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajduje się na ulotkach wyłożonych na stoliku i plakacie umieszczonym w gablocie.

 9. Z głębi serca dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę gospodarczą.

 10. Z całego serca dziękuję za indywidualne ofiary, które przeznaczę, na zapłatę za remont i wykonanie nowych ławek w naszym kościele. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność

 11. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 12. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)