V NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lutego 2024r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiarę na kwiaty i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie p. Adamczyk. Proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała rodzina p. Pszczoła.

 2. Dziś na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszam członkinie z KŻR. Po Mszy św. spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic.

 3. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na diecezjalne Środki Społecznego Przekazu.

 4. W sobotę na godzinę 12.00 zapraszam ministrantów i kandydatów na zbiórkę formacyjną.

 5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Serdecznie zapraszam na Msze św. z nauką, którą wygłosi, dobrze nam znany i lubiany, ks. prof. Jacek Kucharski.

 6. Z głębi serca dziękuję za pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele. Jeszcze raz dziękuję tym, na których zawsze mogę liczyć: Bóg zapłać. Dzieci, które przekazały swoje zdjęcia do szopki zapraszam po odbiór zdjęć do zakrystii.

 7. W zakrystii została zamontowana nowa rozdzielnia. Pracę tą wykonała Firma naszego parafianina Tomasza Tomczaka. Koszt nowej rozdzielni to kwota 6 805 zł. Jeżeli ktoś pragnie zobaczyć wykonaną pracę to zapraszam do zakrystii po Mszy św.

 8. Zapewne zauważyliście 4 ławki po renowacji. Tej trudnej pracy podjoł się nasz parafianin Bartłomiej Marek. Byłem u niego w stolarni i widziałem w jak złym stanie są ławki. Renowacja ławek polega nie tylko na czyszczeniu ale także wymianie zniszczonych przez robaki elementów, poklejeniu na nowo i malowaniu. Koszt jednej odnowionej ławki to kwota 750 zł.

 9. Na stoliku pod chórem jest wyłożony nowy numer „Rycerza Niepokalanej” i dla dzieci „Rycerzyk Niepokalanej” na miesiąc luty. Dobrowolną ofiarę za prasę katolicką składamy do puszki umiejscowionej na filarze.

 10. Ogłodzenie ks. Dziekana

  W niedzielę 28 stycznia 2024 doszło do pożaru poddasza i dachu plebanii Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie koło Skaryszewa w naszym dekanacie Radom Wschód. Na skutek pożaru została uszkodzona więźba dachowa i poszycie dachu, zostały zniszczone podwieszone sufity we wszystkich pomieszczeniach plebanii, zostało zniszczone wyposażenie całej plebanii.

  Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli naszego dekanatu prosząc o modlitwę, ale i materialne wsparcie parafii Św. Jadwigi w Tomaszowie. Parafia Św. Jadwigi liczy 324 wiernych to jest 98 rodzin, które dbają o swoją małą parafię. Parafia nie jest w stanie na dzień dzisiejszy podołać kosztom remontu i odbudowy.

  W porozumieniu z Ekonomem Diecezji Radomskiej proszę, aby przyszła niedziela była w naszym dekanacie dniem solidarności z parafią św. Jadwigi, a ofiary do puszek z przyszłej niedzieli – to jest 11 lutego – były przeznaczone na remont dachu i odbudowę plebanii parafii Św. Jadwigi w Tomaszowie.

Dziekan ks. Marek Janas

 1. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)