IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28 stycznia 2024r.

  1. Bardzo dziękuję za ofiarę na Bożonarodzeniowy wystrój i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę p. Ewie Kościelniak. Proszę aby o porządek na przyszłą niedzielę w naszym kościele zadbała rodzina p. Adamczyk (Pięciomorgi)

  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca 15 minut przed Mszą św. nabożeństwo ku czci naszego Patrona, św Maksymiliana. W I piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00. Adoracja potrwa do Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą św. Serdecznie zapraszamy. W I sobotę miesiąca o godz. 16.45 nabożeństwo do Matki Bożej a następnie Msza św.

  3. W I piątek miesiąca – 2 lutego będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji polskiej zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej, które w naszej świątyni będą sprawowane w porządku świątecznym czyli o godz. 9.00 i 17.00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Taca z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe, tzw. zamknięte.

  4. Wszystkich chętnych, którzy pragną pomóc w rozebrania dekoracji bożonarodzeniowej zapraszam w środę na godz. 17.30.

  5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam w sobotę do kościoła w Kłonówku na godzinę 15.00.

  6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na diecezjalne Środki Społecznego Przekazu.

  7. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00, mieliśmy gościć w naszej parafii Młodzieżowy Chór im. Jana Pawła II z Opoczna, którego opiekunem jest nasz organista p. Piotr. Z przyczyny choroby dużej liczby członków chóru dzisiejszy koncert się nie odbędzie. Mam nadzieję, że usłyszymy ich w innym czasie.

  8. Intencje mszy świętych na najbliższy tydzień: (zakładka: intencje)